Aké chyby robia šoféri najčastejšie

Aké chyby robia šoféri najčastejšie

Možno po prečítaní nadpisu kladiete otázku na čo rozoberať takúto tému keď stačí dodržiavať všetky predpisy. Ale rozoberať budeme práve zlozvyky, ktoré paradoxne nie sú porušením vyhlášky.

Bezdôvodne pomalá jazda

Reč nie je o tom, že má každý účastník trhať časové rekordy. Pravdou však je, že pomalý vodič je častokrát nebezpečnejší ako ten, ktorý ide o čosi rýchlejšie ako dovoľuje rýchlostný limit. Pomalého vodiča je nutné obiehať a pri takýchto manévroch vznikajú nebezpečné situácie. Nikoho nenabádame k rýchlej a nebezpečnej jazde. Riešením však nie je ani rýchlosť 60 km/h mimo mesta po rovnej ceste za slnečného a teplého počasia.

Križovatky

Mnoho vodičov nesleduje svetlá na semafóroch a to z rôznych dôvodov buď to iba z obyčajnej nepozornosti alebo napr. z používania mobilu za volantom. Potom sa stávajú situácie kedy po nabehnutí zelenej prvý vodič nereaguje. Pohne sa vlažne s 10 sekundovým oneskorením a tým zníži počet áut, ktoré mohli prejsť cez križovatku.

Nepoužívanie smeroviek

Znamenie o zmeny smeru jazdy teda blinkre alebo smerovky neskoro používa väčšina vozidiel. Treba si uvedomiť, že smerovka je jediný spôsob ako môžete upozorniť ostatných vodičov o tom, že odbočujete. Neriskujte a používajte blinkre včas a zodpovedne.

Parkovanie

Nezodpovedné parkovanie sa prejavuje tým, že vodič zastaví presne tak, že má čiaru oddeľujúcu parkovacie miesta presne pod autom. Tým pádom zaberá až 2 parkovacie miesta. Mnoho vodičov už od autoškoly nevie cúvať a pri cúvaní potom natlačí auto buď na jednu alebo druhú stranu. Ak sa stretnú takýto klasici tak medzi nich nezaparkujete ani s fabiou keďže ich autá budú natlačené na stranu. Niekedy je v tom človek veru nevinne, kedy zaparkuje tak ako sa len najlepšie do medzery dá. Experti z vedľajších miest odídu a za hlupáka ostane on sám.

Buďme zodpovední

Necíťme sa tak ako by sme boli práve my kráľmi dopravy. Buďme ohľaduplní a myslime aj na ostatných účastníkov cestnej dopravy. Je jasné, že sa stále nájdu ľudia, ktorí budú vedome či nevedome ohrozovať alebo obmedzovať ostatných. Proti takýmto pomôžu iba 2 veci. Tou prvou je 120% obozretnosť a predpokladanie situácii. Druhá možnosť je kvalitné poistenie auta s vysokým krytím. Pre nájdenie najlepšej poistky vám pomôže online PZP porovnanie.